Elkezdődött a motocross szezon!

Március 27-én, vasárnap került megrendezésre az idei első, de még nem bajnoki motocross futam. Az időjárás kellemetlen volt, hiszen a minössze 7 fok mellett sokszor eső is nehezítette a versenyzők dolgát. A pálya tökéletesen elő volt készítve, az edzéseken szép sima volt, és az ugrók sem patkásodtak ki. Dávid az időmérőn a 15. helyen végzett, amivel saját elmondása szerint nem volt megelégedve, úgy érezte, ennél többre lenne képes. Ezt tetézve az első futam rajtja sem sikerült neki, az utolsók között tudott elfordulni, és kezdhetett felzárkózni az élmezőnyhöz. Miután felküzdötte magát az elejébe, egy hátsó kanyarban összeakadt egyik ellenfelével, elesett, így újra kezdhette a felzárkózást, végül a kockás zászló a 14. helyen intette le. A második futamban már a középmezőnyben tudott elrajtolni, egy darabig tudta is tartani a tempót, de mivel a kondíciója még nem megfelelő, ismét visszaesett a 14. helyre, és ezt a futamot is ott fejezte be.
Dávid így összegezte a versenyt: „ Mindent egybevetve pozitívan értékelem a hétvégét, mert feltárulkoztak a hiányosságaink a technikában és a kondícióban egyaránt. A következő hetekben a leszűrt problémákból tanulva próbáljuk ezeket pótolni, hogy az első bajnokin már ne legyen semmiféle fennakadás. Minél több időt kell a motoron töltenem, egyrészt a versenyzéshez szükséges kondi nagyobb részét csak ott lehet megszerezni, másrészt sok-sok tesztet kell elvégeznünk, hogy a megfelelő beállításokat megtaláljuk. „