Születési hely:Szekszárd
Magasság:186 cm
Súly:70 kg
Kedvenc pálya:Nagykanizsa

Marosi Dávidnak hívnak. 1992. December 9-én születtem Szekszárdon. A motocross édesapám egyik kedvenc sportja volt és e miatt jutottam el az elso motoromig 10 évesen. Elso versenyeimet a regionális bajnokságokban vívtam, az elején több kevesebb sikerrel. Az ezt követo évben 13 évesen megnyertem a LOCO4x4 kupasorozatot. 2006-tol módosultak a MAMS versenykiírásai, és létrejöttek a regionális kupák, ahol én a dél kupában szereztem bajnoki címet. Ekkor már elindultam néhány országos bajnoki futamon is, de pénzhiány miatt kevés futamon tudtunk részt venni. A 2007-es évet 125ccm kategóriában folytattam. Ez az év a tanulás éve volt, ekkor csak a délkupán szerepeltem, ahol év végén második helyen felyeztem be a bajnokságot. Ez év során elindultam egy országos versenyen is, ahol az elso futamban 8. a másodikban az elokelo 3. helyen intettek le. Az elso teljes évem 2008-ban volt, amikor a II. osztály "A" kategóriában indultam és második helyezést értem el. A következo évben a II. osztály "extra" kategóriában a sok muszaki hiba, és pénzügyi nehézégek miatt szintén második lettem. A 2010-es évben nagy változás történt, a REAL Suzuki csapat támogatott versenyzoje lehettem I. osztályban, a kiskategóriában. Megtiszteltetés volt számomra, hogy a legjobbak között motorozhattam. Az év jól indult, az elso futamon a nemzetközi mezonyben 7. lettem, de sajnos a második futam elso körében bukással ért véget a versenyem. Itt szembesültem vele, hogy a kondícióm nem megfelelo. A motorok ekkor még fittek voltak, de az ido elorhaladtával a szervízháttér hiánya miatt kevésbé lettek versenyképesek a versenytársak motorjaival szemben. Év közben egy súlyos bukást követoen kulccsont és csukló törést szenvedtem, ami automatikusan kihagyással járt, és kezdhettem elolrol a kondícióm felépítését. A csapatversenyen hiányos csapattal is negyedikek tudtunk lenni. Ekkor már látszódott, hogy a SUZUKI megvonja a támogatást a cross csapattól. Ezután elég kilátástalan lett a helyzetünk a következo évre vonatkozóan, de a család úgy határozott, hogy maradhatok I. osztályban, ha lehet az eddigieknél is szukösebb anyagiakkal. Ekkor találkoztunk a csapattársam managerével, Jobbágy Ákossal. Hosszas beszélgetés után arra az elhatározásra jutottunk, hogy az általa managgelt csapat tagja lehetek az OKR KTM alakulatban. Az elozo év tapasztalataiból okulva a nagykategóriára esett a választás...