Elkezdődött a bajnokság

A 2014-es Magyar Országos Motokrossz Bajnokság végre kezdetét vette április 27-én. Gyál adott otthont az első fordulónak, ami sokak szerint Magyarország legnehezebb pályái közé sorolható. Marosi Dávidnak a pálya adottságai mellett, több nehézséggel is meg kellett birkóznia, technikai problémák, valamint ebből adódóan büntetés korlátozta a jó szereplésben, de még így is sikerült értékes pontokat szereznie a bajnokságban. Dávid mesél a versenynapról!

"Amikor megérkeztünk a pálya sima volt mint az aszfalt, egyetlen gödör sem volt rajta és végre nem a régi fakarókkal volt körbetűzdelve, hanem modern biztonságos jelölőkkel! Ezen a versenyen debütált a kvalifikációs futam, ami egy kicsit kibillentett az eddig megszokottakból. Az első edzésen gödör és nyomok híján nem sok mindent tudtunk kezdeni a beállításokkal, itt 8. lettem, ez alapján álltunk be a kvalifikációs futamra (ami az időmérő helyett van). A rajtom rosszul sikerült, a mezőny hátsó részébe rajtoltam majd menet közben elkezdett csúszni a kuplungom, illetve a motor elkezdte forralni a vizet, valamint elment a hátsó fékem is és erre még kaptam egy 20 másodperces büntetést mert sárga zászlónál előztem, így 12. lettem. A futamokban a másik motorommal indultam és itt szeretném is megköszönni a segítséget Kosztolányi Dezsőnek, aki mindig segít ha valamit szerelni kell és ez most sem volt másképp. Az első futamban egy kicsit jobb rajt után megpróbáltam felzárkózni, ami nem igazán sikerült, ugyanis hamar elfáradtam, így 10. ként intettek le. A második futamra próbáltam összeszedni magamat, de mivel itt sem rajtoltam a legjobban, megpróbáltam amit tudtam és így 8. lettem. Tudtam hogy ez a verseny az egyik legnehezebb lesz ebben az évben, de így hogy technikai gondjaim is voltak egész nap, alig vártam hogy vége legyen. Levontuk a versenyből a tanulságokat és most már próbálok a következő versenyre koncentrálni, ami Kőszárhegyen lesz mint Nyugat kupa.
Ott találkozunk!

Köszönet a támogatóknak: KTM Kecskemét, Hell Energy Drink, MotoX.hu, Zsobe Motorsport

Üdv: Marosi Dávid #30"

A versenyről készült képeket megtekinthetitek a galériában!